کد خبر: 13594
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۶
مصرف برق

مصرف برق کشور در روز شنبه نسبت به روز مشابه سال قبل ۳ هزار مگاوات افزایش یافت.

به گزارش پیام خانواده  گرچه هنوز هوای کشور معتدل و بارانی است؛ اما روز گذشته مصرف برق رکورد زد و نسبت به‌روز جمعه بیش از هفت هزار مگاوات افزایش یافت.

روز گذشته در ساعت ۱۳ و ۳۶ دقیقه در حالی مصرف برق به ۵۱ هزار و ۵۵ مگاوات رسید که این میزان در روز جمعه ۴۳ هزار و ۷۱۳ مگاوات بود.

مصرف برق روز شنبه نسبت به‌ روز مشابه در سال گذشته نیز بیش از ۳ هزار مگاوات افزایش یافت.

سال گذشته در همین بازه زمانی مصرف برق عدد ۴۷ هزار و ۲۸۲ مگاوات را داشت که مصرف امسال نسبت به آن بیش از سه هزار مگاوات افزایش دارد و این در حالی است که هنوز دمای هوا چندان افزایش نیافته است.

شب گذشته در ساعت ۲۰ و ۲۱ دقیقه میزان مصرف ۵۱ هزار و ۵۷۱ مگاوات بود.

این میزان مصرف در حالی اتفاق افتاده که در مدت مشابه سال گذشته عدد مصرف ۴۹ هزار و ۱۸۱ مگاوات بوده است.

بخش صنعت روز گذشته در ساعت ۱۳ و ۳۶ دقیقه ۶ هزار و ۸۰۹ مگاوات برق مصرف کرد که این عدد را در ساعت ۲۰ و ۲۱ دقیقه به ۶ هزار و ۹۳۱ مگاوات افزایش داد.

امسال شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) باهدف تشویق مردم به مدیریت مصرف پویش باانرژی را راه‌اندازی کرده است.

در این پویش مشترکان صنعت برق اگر در بازه زمانی خردادماه تا آخر شهریور به طور مستمر مصرف برق خود را مدیریت کنند علاوه بر پاداش‌هایی که برای این منظور طراحی شده به‌قیدقرعه از جوایزی مانند خودرو، لوازم الکترونیک کم‌مصرف و ۸۰ میلیون جایزه دیگر بهره‌مند خواهند شد .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =