وام بدون ضامن

عضو هیأت‌رئیسه مجلس اظهار داشت: باید مشخص شود که ایراد در عدم پرداخت وام بدون ضامن به متقاضیان کجاست؟ و مجلس این موضوع را پیگیری می‌کند.

به گزارش پیام خانواده، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به دستور رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد به بانکها برای پرداخت وام بدون ضامن تا سقف 100 میلیون تومان به متقاضیان گفت: متأسفانه علی‌رغم دستور رئیس‌جمهور به وزیر اقتصاد در این باره بانکها همکاری لازم را برای پرداخت وام ندارند.

وی افزود:‌ اگر بحث منابع برای پرداخت وام است چطور تا به امروز که بحث ضامن وجود داشت و وام با ضامن پرداخت می‌شد مشکلی در حوزه منابع نبود و حال آیا بعد از این دستورالعمل مشکل در حوزه منابع مالی بانکها ایجاد شده؟

عضو هیأت‌رئیسه مجلس اظهار داشت: باید مشخص شود که ایراد در عدم پرداخت وام بدون ضامن به متقاضیان کجاست؟ و مجلس این موضوع را پیگیری می‌کند.

سلیمی خاطرنشان کرد: ما در بودجه 1400 به میزان یک‌هزار و 300 میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات مسکن توسط بانکها به مردم اعتبار درنظر گرفتیم اما بانکها تا به امروز که یک‌ماه و اندی به پایان سال باقی مانده، تنها بخش اندکی را در قالب تسهیلات به مردم پرداخت کردند که این اقدام خود یکی از عوامل گرانی مسکن در کشور شده و تولید و ساخت مسکن را در کشور پایین آورده است.

وی افزود: علاوه بر این بانکها خود دست به احتکار مسکن زده‌اند و از این طریق نیز باعث گرانی مسکن در کشور شده‌اند.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس اظهار داشت: عدم پرداخت وام بدون ضامن به مردم تا سقف 100 میلیون تومان که دستورالعمل آن صادر شده، ترک فعل محسوب می‌شود و من از مدعی‌العموم می‌خواهم که به این موضوع ورود پیدا کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =