قطعی اینترنت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: قطعی کابل اینترنت به دلیل بحران اوکراین را پیش بینی می‌کردیم و قبل از قطعی برای تامین ظرفیت جایگزین اقدام کرده بودیم.

به گزارش پیام خانواده،  پس از قطع۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه از ظرفیت اینترنت کشور به دلیل قطعی ظرفیت کابل اینترنت روسی که از مسیر اوکراین می‌گذرد، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این موضوع را پیش بینی کرده بودیم.

وی در پستی در اینستاگرام نوشت: همان طور که همکارانم هم اطلاع دادند، یکی از مسیرهای تامین اینترنت بین الملل که از اوکراین عبور می کند قطع شده و بخشی از پهنای باند بین الملل کاهش یافته است که در ساعت پیک ممکن است منجر به اختلال شود.

وی گفت: این مساله را از زمان آغاز بحران اوکراین پیش بینی کرده بودیم و به دلیل زمان بر بودن تامین ظرفیت جدید، همان موقع به همکارانم در شرکت زیرساخت گفتم که برای ظرفیت جایگزین اقدام کنند که این موضوع به سرعت در حال انجام است.

وی ادامه داد: تنوع بخشیدن به منابع و مسیرهای تامین اینترنت بین الملل و تامین ظرفیت پشتیبان برای مواقع این چنینی از سیاست های دولت مردمی است که به صورت جدی در حال دنبال شدن است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =