محمدباقر قالیباف

پیام خانواده - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حل مشکلات و خدمت‌رسانی به مردم، توقع به حق آنها از مسئولان است و دیگر مردم هیچ بهانه‌ای از ما نخواهند پذیرفت.

به گزارش پیام خانواده، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در آئین تودیع و معارفه رؤسای جدید و قدیم قوه قضائیه طی سخنانی با تبریک انتصاب حجت‌الاسلام محسنی‌ اژه‌ای به ریاست قوه قضائیه، گفت: به آقای اژه‌ای برای تصدی قوه قضائیه که مسئولیت بسیار خطیری است، تبریک می‌گویم و از سوی دیگر، خداقوت می‌گویم به حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی که انصافاً با تلاش مضاعف و کار تحولی که بر اساس سند تحول مورد تأکید مقام معظم رهبری بود، امید و نشاط را در جامعه به وجود آورد.

وی افزود: با شناختی که از آقای محسنی اژه‌ای دارم و البته با شناخت عمیق و دقیقی که او از قوه قضائیه دارد، ان‌شاءالله این حرکت با شتاب بیشتری پیش خواهد رفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: واقعیت تلخی است که امروز ما در کشور در شرایط سختی به سر می‌بریم. شرایط بر مردم ما مخصوصاً بر محرومین و مستضعفین سخت‌تر از همیشه است. این سختی‌ها از لحاظ بُعد مسائل اقتصادی، بُعد سرمایه‌گذاری و همچنین محرومین جامعه هر دو طرف در آسیب هستند. در حوزه مسائل اجتماعی نیز سرمایه‌های اجتماعی ما رو به کاهش است؛ مخصوصاً بزرگترین سرمایه اجتماعی ما که اعتماد مردم است در شرایط خوبی نیست.

دوره جدیدی از حکمرانی آغاز شده است

قالیباف اظهار داشت: این یک واقعیت تلخی است، البته خداوند بزرگ را شاکریم که دوره جدیدی از حکمرانی و اداره کشور آغاز شده و در آستانه شروع به کار و مسئولیت‌پذیری در یک دوره جدید هستیم. این فرصت، یک فرصت بسیار کم‌نظیری برای خدمت به مردم و حل مشکلات است.

وی گفت: حل مشکلات و خدمت‌رسانی به مردم، توقع به حق آنها از مسئولان است و دیگر مردم هیچ بهانه‌ای از ما نخواهند پذیرفت. خدمت به مردم و حل مشکلات آنها وظیفه‌ای بر دوش همه ما مسئولان است و هیچ بهانه‌ای برای عدم موفقیت نیست. همه ما ملزم به کارآمدی و پاسخگویی در مقابل مردم، مقام معظم رهبری و خدا هستیم.

با کارآمدی باید امید و نشاط را در جامعه افزایش دهیم

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ما مکلف به اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه هستیم و ملزمیم به اینکه با کارآمدی، یک زندگی خوب را با اولویت محرومان و مستضعفان تحقق بخشیم. همچنین مکلف هستیم با کارآمدی و پاسخگویی بتوانیم ثبات اقتصادی، امید و نشاط را در جامعه افزایش دهیم.

قالیباف تأکید کرد: روشن است که بار اصلی مسئولیت بر دوش دولت محترم در آینده است چرا که اساس ظرفیت‌های کشور در اختیار دولت و قوه مجریه است اما روشن و مشخص است که دو قوه دیگر نیز باید این فعالیت‌ها را تکمیل کنند زیرا نقش کلیدی در همدلی، هم‌افزایی و همکاری برای هم‌افزایی میان قوا دارد.

وی خاطرنشان کرد: همدلی، هم‌افزایی و همکاری نه تنها در میان سران قوا بلکه باید تا آخرین رده‌های سطوح مسئولیتی آثار آن، دیده و در ارتباط عمیق و وسیع با مردم و مردمی‌سازی، شفاف و هوشمندسازی کردن همه سیستم‌ها برای کارآمدی گنجانده شود.

حاشیه‌سازی و فاصله گرفتن از دغدغه‌های مردم گناه نابخشودنی است

رئیس مجلس شورای اسلامی، حاشیه‌روی، حاشیه‌سازی و فاصله گرفتن از دغدغه‌های مردم را گناه نابخشودنی دانست و افزود: بدون‌شک این اقدام کام مردم را تلخ خواهد کرد و مردم هیچ‌گاه این را از ما قبول نخواهند کرد، البته این به معنای آن نیست که به استقلال قوا توجه نکنیم یا در جلسات کارشناسی و بررسی‌های تخصصی، اختلاف سلیقه وجود نداشته باشد؛ استقلال قوا بر اساس قانون اساسی الزامی است و ما مکلف به رعایت آن هستیم.

قالیباف گفت: از سوی دیگر، حتماً اختلاف سلیقه وجود دارد. این حفظ استقلال و اختلاف سلایق در بررسی‌های تخصصی امری طبیعی است اما مهم این است که این تعاملات بین قوا با تدبیر و همدلی به خروجی‌های یکپارچه به نفع مردم منجر شود.

وی، تبلور رضایت خداوند را در رضایت و خدمت به مردم دانست و افزود: ما باید به سنت‌های الهی باور و ایمان داشته باشیم و هدف‌ها و نیت‌هایمان برای خدا باشد. جنس کارهای ما باید از جنس کارهای جهادی باشد که با تلاش محقق می‌شود. ما باید هم خوب کار کنیم و هم کار خوب کنیم تا اثربخشی آن را در جامعه ببینیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشروعیت همه ما مسئولان نظام وابسته به نقشمان در اجرای عدالت و عدالت‌گستری در جامعه است. امیدواریم که همه ما در این مسیر حرکت کنیم و گام دوم، انقلابی‌گری و جوان‌گرایی نیز در همین چارچوب تعریف می‌شود.

قالیباف ابراز امیدواری کرد که بتوانیم در این مسیر گام‌های جدی برداریم و با همت همه مسئولین و تلاش یکایک کارکنان و دعای خیر مردم انجام وظیفه کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =