مسابقات کشتی فرنگی

رقابت‌های گزینشی کسب سهمیه المپیک پاریس شب گذشته با تعیین تکلیف ۱۸ سهمیه المپیکی کشتی فرنگی پیگیری شد.

به گزارش پیام خانواده  مسابقات کشتی فرنگی کسب سهمیه المپیک در سطح جهانی روزهای ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه در شهر استانبول ترکیه برگزار شد.

در این مسابقات که آخرین مرحله کسب سهمیه المپیک نیز محسوب می شد، ۲ نفر راه یافته به دیدار فینال به همراه برنده مسابقه بین نفرات سوم مشترک (جمعا) ۳ نفر سهمیه المپیک را بدست آوردند.

ایران و مصر تنها کشورهایی هستند که با ترکیب کامل (۶ نفره) در بازی‌های المپیک پاریس حضور خواهند یافت. روسیه، جمهوری آذربایجان، کوبا و الجزایر نیز ۵ سهمیه در کشتی فرنگی کسب کردند.

اسامی فرنگی‌کارانی که موفق به کسب سهمیه شدند به شرح زیر است:

۶۰ کیلوگرم:

فینال: موراد ممدوف (جمهوری آذربایجان) – سادیک لالایف (روسیه)
برنده مسابقه بین نفرات سوم مشترک: گئورگی تیبیلوف (گرجستان)

۶۷ کیلوگرم:

فینال: والنتین پیتیک (مولداوی) – راماز زوئیدزه (گرجستان)
برنده مسابقه بین نفرات سوم مشترک: محمد ابراهیم السید (مصر)

۷۷ کیلوگرم:

فینال: آیک مناتساکانیان (بلغارستان) – سرگئی کوتوزوف (روسیه)
برنده مسابقه بین نفرات سوم مشترک: زولتان لیوای (مجارستان)

۸۷ کیلوگرم:

فینال: کیریل ماسکوویچ (بلاروس) – رفیق حسین‌اف (جمهوری آذربایجان)
برنده مسابقه بین نفرات سوم مشترک: آرکادیوز کولینیچ (لهستان)

۹۷ کیلوگرم:

فینال: آروی ساوولانین (فنلاند) – آرتور سارگسیان (روسیه)
برنده مسابقه بین نفرات سوم مشترک: اوزور ژوژوپبکوف (قرقیزستان)

۱۳۰ کیلوگرم:

فینال: صباح شریعتی (جمهوری آذربایجان) – آلین الکسیوس سیوراریو (رومانی)
برنده مسابقه بین نفرات سوم مشترک: پاول هلینچوک (بلاروس)

مسابقات کشتی آزاد کسب سهمیه المپیک پاریس از امروز (شنبه) و به مدت ۲ روز در شهر استانبول برگزار می شود و علیرضا سرلک نماینده وزن ۵۷ کیلوگرم کشورمان در این مسابقات است.

در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ بلگراد ۳۰ سهمیه کشتی آزاد، ۳۰ سهمیه کشتی زنان و ۳۰ سهمیه کشتی فرنگی جمعا ۹۰ سهمیه توزیع شد. تیم ملی ایران در این پیکارها در کشتی فرنگی ۴ و در آزاد سه سهمیه گرفت.

مسابقات انتخابی المپیک قاره‌ای که در چهار قاره (آمریکا، اروپا، آفریقا - اقیانوسیه و آسیا) برگزار شد که ۱۲ سهمیه در کشتی آزاد، ۱۲ سهمیه کشتی زنان و ۱۲ سهمیه کشتی فرنگی در مجموع ۳۶ سهمیه توزیع شد.

در منطقه آسیا، این پیکارها اواخر اردیبهشت ماه در بیشکک قرقیزستان برگزار شد که تیم ملی کشتی فرنگی با ۲ سهمیه‌ای که امین کاویانی‌نژاد و علیرضا مهمدی در وزن‌های ۷۷ و ۸۷ کیلوگرم گرفت، ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی را در المپیک کامل کردند.

تیم ملی کشتی آزاد نیز ۲ سهمیه از سوی یونس امامی و امیرعلی آذرپیرا در وزن‌های ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم گرفت تا تعداد سهمیه کشتی آزاد به ۵ برسد. احمدمحمد نژادجواد در وزن ۵۷ کیلوگرم از کسب سهمیه بازماند تا علیرضا سرلک به عنوان نماینده کشورمان برای کسب ششمین سهمیه کشتی آزاد راهی استانبول ترکیه‌شد.

در استانبول ترکیه نیز در هر یک از رشته‌های کشتی ۱۸ سهمیه و در مجموع ۵۴ سهمیه توزیع خواهد شد که با اتمام این پیکارها در هر یک از رشته‌ها که دارای ۶ وزن المپیکی هستند ۹۶ کشتی‌گیر و در مجموع ۲۸۸ نفر سهمیه المپیک خواهند گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =