عباس زاده

پیام خانواده - سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در مذاکراتی که صورت گرفته است به توافقات شفاهی رسیده اند که این توافقات باید در دولت ها جمع بندی شود.

به گزارش پیام خانواده، محمود عباس زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیش از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود تیم مذاکره کننده هسته‌ای گزارشی از روند مذاکرات به نمایندگان ارائه کردند، گفت: در مذاکراتی که صورت گرفته است به توافقات شفاهی رسیده اند که این توافقات باید در دولت ها جمع بندی شود.

وی با بیان اینکه برای رخ دادن هر توافقی اجماع ملی لازم است، ادامه داد: توافقات در مذاکرات تا کنون مکتوب نشده است و باید همان توافقات شفاهی نیز در داخل کشور کنترل و چک شوند.

نماینده مشکین شهر در مجلس با بیان اینکه در این حوزه قانون مصوبه مجلس را داریم و تاکید رهبری نیز برای اجرای قانون است، اضافه کرد: هرگونه توافق قبل از اینکه امضا شود باید با قانون مصوب مجلس تطبیق داده شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: باید در هر توافقی چارچوب ها، منافع ملی و خطوط قرمز کشور رعایت شود و با قوانین موجود تطبیق داشته باشد.

عباس زاده با بیان اینکه روند مذاکرات رضایت بخش نیست، اظهار داشت: با توجه به شرایط کشور بهتر است بر روی ظرفیت‌های داخلی تمرکز کنیم و اقتصاد خود را از آن طریق بهبود ببخشیم به ویژه در شرایط فعلی که فشار حداکثری غربی ها جواب نداده است بهتر است بر روی ظرفیت‌های خودمان برای پیشرفت تکیه کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =