نظام آموزش‌وپرورش

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش‌وپرورش توضیحاتی در خصوص نحوه تامین امنیت آزمونهای نهایی دانش‌آموزان ارائه کرد و گفت: وزارت کشور تامین امنیت آزمونها را پیگیری و بر آن نظارت خواهد داشت. فراجا نیز با حضور فیزیکی و همچنین دستگاه‌های خدمات رسان برای تامین برق، فوریتهای پزشکی و ... در این زمینه همکاری خواهند کرد.

به گزارش پیام خانواده   محسن زارعی ضمن اشاره به جلسه کمیسیون حفاظت از آزمون‌ها که روز گذشته در وزارت کشور با حضور تمامی دستگاه‌های امنیتی و همچنین عضو این کمیسیون برگزار شد افزود: در این جلسه تمام مصوبات شورای امنیت کشور بررسی و تکالیف همه دستگاه‌ها مورد بحث قرار گرفت. در این جلسه تاکید شد که تامین امنیت آزمونها توسط وزارت کشور در حال پیگیری و در این زمینه بر عملکرد همه دستگاه‌ها نظارت خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های خدمات‌رسانی که سال‌های قبل هم زحماتی در برگزاری آزمونها متقبل شده بودند، امسال نیز این زحمات را در دستور کار دارند از جمله تامین پایداری برق حوزه‌های امتحانی، فوریتهای پزشکی، آتش نشانی و... تاکید کرد: همچنین مقرر شد دستگاه‌های امنیتی نیز حفاظت پیرامونی از حوزه‌های آزمون را بر عهده داشته باشند. در حوزه‌های بزرگسالان هم تاکید شد تا به فراخور نیاز اعلامی استانها، فراجا حضور فیزیکی داشته باشد.

رئیس مرکز ارزش‌یابی و تضمین کیفیت نظام آموزش‌وپرورش ادامه داد: همچنین مقرر شد این موضوعات توسط دبیر شورای امنیت کشور به همه دستگاه‌ها ابلاغ شود.

زارعی با اشاره به حضور وزیر آموزش و پرورش در این جلسه عنوان کرد: وزیر نیز در خصوص ایجاد آمادگی برای برگزاری آزمونهای نهایی نکاتی بیان و تاکید داشتند که برگزاری آزمونها راهی است برای رسیدن به برابری آموزشی، برگشت آموزش و پرورش به مسیر اصلی خود و پیدا کردن مرجعیت برای مدرسه ، کلاس درس، معلم و کتاب درسی که سال گذشته این موضوع دستاورد بزرگی با خود به همراه داشت. بر همین اساس از همه استانداران به عنوان روسای شورای آموزش و پرورش استانها درخواست کردند که تمهید مقدمات انجام شده را پیگیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه وزیر کشور نیز تامین امنیت آزمونها را به عنوان مسئولیتی اصلی از استانداران مطالبه کردند گفت: موضوع دیگر تامین تجهیزات مورد نیاز برای تامین امنیت آزمونها بود که وزیر کشور این امر را نیز از استانداران خواستار شدند تا همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس مرکز ارزش‌یابی و تضمین کیفیت نظام آموزش‌وپرورش در پایان از دانش‌آموزان خواست تا به هیچ عنوان نسبت به طراحی سوالات آزمون نهایی که از هفته آینده آغاز می‌شود نگرانی نداشته باشند و گفت: مبنای طراحی سوالات صرفا کتابهای درسی است و این چارچوب هم در قالب جداول هدف محتوا ارزشیابی که از سوی گروه‌ مولفان و گروه‌های آموزشی تدوین شده و در وبگاه مرکز ارزشیابی و سازمان پژوهش منتشر شده، قابل ملاحظه بوده و مبنای طراحی سوالات همین جداول و بر مبنای کتابهای درسی است لذا توصیه می‌شود دانش‌آموزان سراغ کتابهای کمک آموزشی و کلاسهای موسسات بیرونینروند و بر مطالعه کتاب درسی تمرکز داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =