کد خبر: 6384
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۱
حسین زنجیرانی فراهانی

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم خبرداد: طرح پویش همراهان سفر ایمن، طی ایام نوروزی (25 اسفند لغایت 15 فروردین 1401) درآزادراه های قم – تهران و قم- کاشان اجرا می شود

به گزارش پیام خانواده به نقل از  روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم، درراستای ارتقا و اشاعه فرهنگ جامع ترافیک جاده ای وایجاد نشاط و همدلی هرچه بیشتر کاربران، طرح پویش همراهان سفر در دوآزادراه قم- تهران و قم- کاشان اجرا می شود.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم درتکمیل خبرفوق افزود: این طرح، طی ایام نوروز اجرا و به مدت 20 روز (  25 اسفندماه لغایت 15 فروردین 1401) به طول می انجامد.

حسین زنجیرانی فراهانی یادآور شد: استان قم  درزمره  23 استانی است که طرح پویش همراهان سفر ایمن ، با رویکرد اصلی آموزش و افزایش دانش عمومی نسبت به فرهنگ صحیح رانندگی ، در آنها به مرحله اجرا در می آید.

وی افزود: به دلیل موقعیت ویژه راههای استان قم که کریدور ارتباطی 17 استان با مرکز کشورمی باشند، طرح مذکور در دوایستگاه و در مجتمع های خدماتی- رفاهی مهتاب( آزادراه قم- تهران) و مارال ( آزادراه قم – کاشان) اجرا می شوند.

فراهانی  اضافه کرد: در قالب این طرح، مجموعه ای از برنامه های فرهنگی، شامل اجرای نمایش، برگزاری مسابقه، پخش سرود، نمایش کلیپ و... به منظور ارتقا فرهنگ ترافیک جاده ای، دردو ایستگاه فوق الذکر اجرا می شود.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم با یاد اوری این مهم که از اهداف این طرح ترغیب رانندگان به توقف وسایل نقلیه درطول سفرهای نوروزی است تصریح کرد: بی تردید از عوامل اصلی وقوع حوادث جاده ای، رانندگی  به مدت طولانی، خستگی و خواب آلودگی رانندگان، بخصوص درمحورهای شریانی است .

حسین زنجیرانی فراهانی ادامه داد: به همین منظور با ایجاد ایستگاههای درقالب طرح پویش همراهان سفرو ارائه برنامه های با جاذبه های موضوعه، می توان موجبات انگیزشی رانندگان و دیگر کاربران را در توقف و رفع خستگی فراهم آورد.

وی رویکرد اصلی درمحتوای فرهنگی این طرح را مورد  تاکید کمیسیون ایمنی راهها دانست و خاطر نشان ساخت:  بهره مندی از هنربه منظور ایجاد جاذبه های بین راهی و ترغیب کاربران  به توقف درمسیر، جهت آشنایی با  تمدن، فرهنگ، هنر ایران زمین و... از دیگر اهداف اصلی این پویش است.

به گفته فراهانی در این پویش تلاش می شود با استفاده از قابلیت رشته های مختلف هنری، موضوعات و محورهایی چون حواس پرتی آنی، خستگی و خواب آلودگی، عجله و شتاب در رانندگی،  رانندگی در شب و شرایط خاص، تمیزی و قابل شناسایی بودن خودرو، سالم بودن ضامن کمربند ایمنی، آشنایی با اصول رانندگی در آزادراه و راه اصلی و موارد دیگر  به مخاطبان و گروه هدف ارایه شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =