رئیس کمیته امداد امام خمینی (‌ره)

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: نیازمندان، محرومان و مددجویان کمیته امداد برای حل مشکلات اقتصادی خود چشم انتظار تصویب لایحه پیشنهادی دولت در خصوص افزایش بودجه سال ۱۴۰۱ این نهاد انقلابی هستند.

به گزارش پیام خانواده، سید مرتضی بختیاری افزود: از مجلس یازدهم شورای اسلامی که به مجلس حامی محرومان نام گرفته می خواهم عنایت ویژه ای به طبقات محروم به خصوص مناطق روستایی و مناطقی که به لحاظ محرومیت دارای ضرایب ۷، ۸ و ۹ هستند را داشته باشند.

وی با تاکید براینکه هم اکنون لایحه پیشنهادی دولت در خصوص بودجه ۱۴۰۱ در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، اظهارداشت: این لایحه پس از تصویب در کمیسیون تلفیق به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس نیز خواهد رسید و گره مشکلات اقتصادی نیازمندان، محرومان و مددجویان تحت حمایت این کمیته باز خواهد شد.

بختیاری با بیان اینکه برجستگی هایی که در مصوبات کمیسیون تلفیق به آن اشاره می شود در تبصره های ۱۴، ۱۶ و ۱۸ از دقت بسیار بالایی در بحث اشتغال، توانمندسازی، مسکن و غیره نیازمندان دیده شده است، تصریح کرد: امیدوارم با همین روحیه و رویکرد که دولت لایحه آن را به مجلس ارائه داده و مجلس در حال نهایی کردن آن در کمیسیون تلفیق است به طبقات و مناطق محروم و محرومیت زدایی و سرمایه گذاری در این مناطق سبب توسعه اقتصادی شده و هجرت معکوس از شهرها به روستاها انجام گیرد.

به گزارش ایرنا، رییس کمیته امداد امام (ره) با تاکید بر اینکه اگر زیرساخت ها در مناطق محروم و روستایی تبیین گردد دلیلی برای مهاجرت از روستاها به شهرها وجود نخواهد داشت، گفت: از مهمترین دلایل اصلی مهاجرت از روستاها به مناطق شهری کمبود امکانات و تنگ دستی است و اگر بتوانیم سبب بهبود زندگی این قشر از جامعه با توسعه زیرساخت ها شده و اشتغال ایجاد کنیم مانع مهاجرت به شهرها شده و در نهایت شاهد توسعه و شکوفایی اقتصاد کشور هستیم.

وی اظهارداشت: در بودجه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۱ پیش بینی های بسیار خوبی در زمینه گره گشایی، محرومیت زدایی و توسعه زیر ساخت ها پیش بینی شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با قدردانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: با شناختی که از نمایندگان حامی محرومان سراغ دارم خبرهای خوبی در رفع محرومیت زدایی و حل مشکلات اقتصادی نیازمندان در راه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =