کد خبر: 4651
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۷
سردار حسین اشتری

پیام خانواده - فرمانده نیروی انتظامی از ارتباط الکترونیکی ۶۰۰ کلانتری و پاسگاه با دادسراها در طرح هوشمند سازی پلیس در سطح کشور خبر داد.

به گزارش پیام خانواده، سردار حسین اشتری در جلسه قرارگاه هوشمندسازی پلیس افزود: این امر یکی از اقدامات مطلوب ناجا در بحث هوشمند سازی پلیس است، امید است که این ارتباط الکترونیکی را بتوانیم در سایر کلانتری‌ها و همه کشور گسترش دهیم زیرا هدف ما از این طرح تسریع حداکثری در اجرای مأموریت و تسهیل خدمات رسانی به مردم است.

وی با بیان اینکه موضوع هوشمندسازی یک اولویت است به تأکیدات مقام عظمای ولایت در این خصوص اشاره و عنوان کرد: ایشان در این خصوص فرموده‌اند: «کار خوبی است و ادامه بدهید»؛ فرمایشات معظم له باید در این راستا مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد، ان‌شاءالله تا پایان سال بحث هوشمندسازی به نتیجه برسد و بتوانیم در هفته نیروی انتظامی سال جاری خدمات جدیدی را به مردم معرفی و در نهایت رونمایی کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به راه اندازی اپلیکیشن «پلیس من» که اکنون فعال است، تصریح کرد: در این اپلیکیشن خدماتی چون ثبت سرقت خودروها، پیگیری وضعیت کارت و سند خودرو، مشاهده خلافی خودرو، وضعیت خروج از کشور افراد دارای گذرنامه، شماره گذاری اینترنتی، استعلام تخلفات رانندگان، استعلام خودروهای مکشوفه، پرداخت عوارض خروج ازکشور، ثبت درخواست صدور و تعویض اینترنتی گذرنامه، استعلام گذرنامه، نوبت دهی اینترنتی شماره گذاری، آخرین وضعیت گواهینامه، اطلاع از وضعیت پلاک‌ها و نمره منفی افراد و… ارائه می‌شود؛ طرح هوشمندسازی پلیس می‌تواند همه مراجعات مردمی را کاهش دهد امید است که با رسیدن به اهداف مدنظر در این خصوص بتوانیم خدمات بهتری در حوزه امور جاری به مردم ارائه دهیم.

وی گفت: خوشبختانه اراده خوبی برای اجرای طرح هوشمندسازی در ناجا وجود دارد، از این رو بایستی تمامی اهداف مدنظر در این خصوص را عملیاتی کنیم تا مردم آن را حس کنند همچنین باید تلاش کنیم که در کارها تحول ایجاد کنیم.

سردار اشتری با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های مطلوب و سیاست‌های کلی این طرح توسط مرکز فناوری و اطلاعات ناجا گفت: در این راستا اقدامات خوبی انجام داده‌ایم اما این کافی نیست، بایستی برای رسیدن به اهداف مد نظر از تجربیات سایر کشورها و همچنین ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان در این زمینه بهره ببریم.

وی با تاکید بر اینکه در بحث هوشمندسازی تسریع در امور مردم در اولویت است، افزود: در این طرح باید اطلاعات درست به مردم داده شود و کار به هیچ عنوان متوقف نشود؛ ضمن اینکه به موازات طرح هوشمندسازی، آموزش نیروها به منظور اجرایی کردن آن به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =