مصرف برق

مدیرکل امور انرژی و مشتریان صنعت برق گفت: هفته گذشته مصرف برق به ۷۰ هزار و ۵۵۰ مگاوات رسید که رشد بسیار زیادی را نسبت به دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد، به‌طوری‌که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پیام خانواده از شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، عبدالامیر یاقوتی افزود: درصورتی‌که هوا گرم‌تر شود، پیش‌بینی می‌شود که این میزان افزایش بیشتری یابد، اما به طور حتم با کمک همه مشترکان و به‌ویژه مشترکانی چون صنایع که امکان جابه‌جایی بار (زمان استفاده از برق) را دارند، امکان تأمین برق پایدار برای همه مشترکان وجود خواهد داشت.

وی در خصوص مصرف بخش اداری کشور ضمن تأکید بر اینکه این بخش از مولفه‌های تأثیرگذار در شبکه برق محسوب است، ادامه داد: حدود ۵ هزار مگاوات از مجموع مصرف برق مصرف‌کنندگان نهایی کشور به بخش اداری اختصاص دارد و فرصت‌های بسیار خوبی برای صرفه‌جویی در این بخش وجود دارد.

مدیرکل امور انرژی و مشتریان صنعت برق خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبات ابلاغ شده ادارات موظف به کاهش مصرف برق خود تا ۴۰ درصد در ساعات کاری و ۷۰ درصد در ساعات پس از پایان کار هستند که این میزان نسبت به سال ۱۴۰۰ سنجیده می‌شود.

یاقوتی گفت: این مشترکان مصرف برق خود را با استفاده از راهکارهای ساده‌ای همچون خاموش‌کردن تجهیزات برقی اضافی، تعدیل روشنایی و استفاده حداکثر از روشنایی طبیعی، تعدیل دمای محیط و تنظیم ترموستات سیستم‌های سرمایشی، استفاده از مولدهای اضطراری در ساعات اداری کاهش دهند و در ساعات غیراداری همه وسایل سرمایشی و وسایل برقی غیرضروری را کاملاً خاموش کنند.

وی همچنین از نصب کنتورهای هوشمند برای پایش مصرف برق ادارات خبر داد و گفت: درصورتی‌که مشترکان اداری از میزان در نظر گرفته شده عبور و مصوبات را رعایت نکنند، به‌صورت خودکار فرمان قطع صادر می‌شود و به همین دلیل از مسئولان ادارات می‌خواهیم به‌منظور ارائه خدمات به مراجعان خود نسبت به مصرف برق دقت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =