دبیر ستاد ملی جمعیت:

دبیر ستاد ملی جمعیت با تاکید بر اینکه حق فرزند و عائله‌مندی کارکنان دولت ناکافی است، گفت: دولت و ستاد به طور جدی به دنبال اصلاح این حق و افزایش حق فرزند و همسر در حقوق کارکنان و بدنه دولت است.

به گزارش پیام خانواده شکیبا محبی‌تبار در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در پاسخ به مناسب سازی حق فرزند و همسر برای کارکنان و بدنه دولت ، افزود: کارکنان و بدنه دولت قشر کثیری از جامعه را تشکیل می دهند که برای قانون جوانی جمعیت یک هدف اصلی محسوب می شوند.

وی با بیان اینکه نیازمند اصلاح حق فرزند و همسر در راستای تشویق به فرزندآوری برای کارکنان دولت هستیم، اظهارداشت: به طور حتم تشویق کارکنان دولت در حوزه جوانی جمعیت می‌تواند بسیاری از شاخص های منفی و ناکافی ما را به طور محسوس تغییر دهد.

دبیر ستاد ملی جمعیت به برنامه دولت سیزدهم برای افزایش و مناسب‌سازی حق فرزند و همسر کارکنان دولت اشاره کرد و گفت: امسال برای گام نخست تغییر محسوسی شاهد بودیم اما از نظر ما این میزان هنوز با سطح مطلوب فاصله دارد.

محبی تبار با بیان اینکه در دهه ۶۰ حق همسر و فرزند یک سوم از حقوق را تشکیل می داد، افزود: دولت سیزدهم به طور جد پیگیر این موضوع است و با توجه به توان و ظرفیت و منابع سعی خواهیم کرد تغییری اساسی در حق فرزند و همسر طی سالهای آینده داشته باشیم.

وی تاکید کرد: تلاش می شود در بودجه سال ۱۴۰۳ این رقم افزایش یابد که خوشبختانه اتفاق افتاد. امیدواریم این روند با توجه به ظرفیت دولت و اجازه برنامه هفتم توسعه همچنان ادامه داشته باشد. البته تفکر اصلاح حق فرزند برای کارمندان در دولت سیزدهم وجود دارد.

بیشتر بخوانید

۳۰ اردیبهشت سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی رهبر معظم انقلاب به نام روز ملی جمعیت در تقویم رسمی کشور به ثبت رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =