رئیس انجمن علمی زن و خانواده حوزه‌های علمیه

رئیس انجمن علمی زن و خانواده حوزه‌های علمیه با بیان این که توجه فقه به بهداشت روانی، کاملاً محرز و مشخص است، گفت: امروز فقها در توسعه مصداقی در بسیاری از مباحث فقهی احکامی را مطرح می‌کنند که بسیار دقیق است.

به گزارش پیام خانواده  آیت الله حبیبی تبار شامگاه سه‌شنبه در نشست هم‌افزایی و تقدیر از شبکه روان‌شناسان و مشاوران قرآن بنیان (ارم) که در سالن جلسات آیت‌الله حائری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، اظهار داشت: گاهی تصور می‌شود فقه از حوزه روان‌شناس بیگانه است درحالی‌که اگر احکام فقهی را در مورد زن و خانواده موردتوجه قرار دهیم بسیاری از احکام در فقه آمده است.
وی ادامه داد: تأمین آسایش و آرامش برای اعضای خانواده بارها در قرآن تأکید شده است و علاوه بر این در حوزه مهریه هم ما احکامی داریم که موجب آرامش روانی طرفین می‌شود.
حبیبی تبار افزود: در واقع توجه فقه به بهداشت روانی، کاملاً محرز و مشخص است.
وی ابراز داشت: امروز فقها در توسعه مصداقی در بسیاری از مباحث فقهی احکامی را مطرح می‌کنند که بسیار دقیق است به‌عنوان‌مثال نفقه را تنها در اطعام و اسکان نمی‌بینند؛ بلکه بیان می‌کنند که نفقه باید تفریح همسر را نیز شامل شود.
رئیس انجمن علمی زن و خانواده حوزه‌های علمیه بیان داشت: در حوزه درمان فقها فتوا می‌دهند که وجوب هزینه‌های درمانی نه‌تنها واجب است؛ بلکه باید درمان در شأن همسر باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =